Home Page Rules and Info Drop-Down Menu Reservations Drop-Down Menu Useful Links Drop-Down Menu Prizes Drop-Down Menu Archive Drop-Down Menu copyright

Thrudball 09

Results after round 6

#       Team       Race       Coach       Score       Touchdowns       Casualties       Awards
1       The Gingerbread Pirates       Lizardman       Matt While       75       12 - 5       13 - 7       Best of the Rest, Thrudlike Competitor
2       Failand Portbury       Chaos Dwarf       Dave Downes       71       10 - 6       13 - 3       Champion
3       Baddu-bak bulls       Chaos Dwarf       Paul Gegg       66       11 - 4       17 - 11        
4       Short & Surly       Dwarf       Dave Hall       65       9 - 3       14 - 4       Best BRGA'n
5       Smints       Wood Elf       Alec Hocking       62       16 - 9       4 - 17        
6       London Dwarfish       Dwarf       Ben Davy       62       9 - 9       13 - 3        
7       Virmin Meateors       Skaven       Frank Hill       61       12 - 11       14 - 11        
8       Cadaver Crusaders       Undead       Ian Fitton       61       8 - 3       8 - 3       Runner Up & Thrudlike Competitor
9       Lab Rats2       Skaven       Thomas Brown       59       14 - 8       9 - 10        
10       Handlebar Avoidance       Khemri       Gary Webb       59       6 - 3       13 - 6        
11       Les Cobras pour Pres       Dark Elf       Arnold Duclos       58       10 - 5       9 - 9        
12       Mytchett Monsters       Undead       Paul Rogers       58       7 - 5       12 - 8       Best Newcomer
13       Denver Dryads       Wood Elf       Joe Garner       57       19 - 10       8 - 12       Most TD
14       Calypso honeys       Amazon       David Candlish       56       10 - 7       7 - 6        
15       Alea Lraigne est       Amazon       Frederic Damiolini       56       8 - 6       10 - 6       Comeback King
16       Nekekara Scarabs       Undead       Ken Neal       55       10 - 9       20 - 5       Bushtucker Survivor
17       Jade Raptors       Amazon       Simon Cook       55       8 - 7       14 - 5        
18       Bashington Redfangs       Orc       Paul Reed       54       6 - 4       9 - 6        
19       The Reds       Skaven       Gerson Gonclaves       53       11 - 6       9 - 9        
20       Slave Orction       Orc       Chris Hastings       53       9 - 4       7 - 7        
21       The Tundra Titans       Norse       Matthew Green       52       6 - 6       13 - 9        
22       Whiteisle Thrudthirsters       Vampire       Peter Hopkinson       51       8 - 6       8 - 13        
23       Surrepticious Obtruders       Dark Elf       Jon Bowers       50       12 - 10       10 - 9        
24       Hellpit Knaves       Skaven       Daniel Baumann       49       12 - 10       7 - 9        
25       Kitchen Utensils       Chaos Dwarf       James Ward       48       8 - 8       11 - 8        
26       Crooke Backstabbers       Skaven       Dave Jarzembowski       46       13 - 11       3 - 15        
27       Iron Mad Hatters       Chaos Dwarf       Val Catella       46       6 - 9       21 - 3       Most Casualties
28       Tomato and Mascarpone Sauce       Chaos       Mike Morelli       44       7 - 6       2 - 4       Bushtucker Survivor, Most Thrudlike
29       Lutece All Tsar - Tribute to Laraigne       Vampire       Pierre Capeau       42       10 - 8       9 - 15        
30       Boscombe Bull centaurs       Chaos Dwarf       Adam Cox       42       6 - 8       13 - 8        
31       New Dork gruntz       Orc       Ricky Hocking       42       5 - 4       2 - 11       Best Painted
32       They Skink its all over       Lizardman       Simon Bond(s)       40       11 - 12       11 - 16       Pint-Sized Pacifiers & Khemribowl Champion
33       Monsieur tout le monde       Norse       Jonathan Iotta       40       7 - 11       14 - 13        
34       The Mummy Dolphins       Undead       Al Wetherall       39       5 - 9       10 - 13        
35       Skitterleap Septicaemics       Skaven       Nick Humby       38       10 - 15       9 - 12       Most Sporting
36       Buggrits Bees       Orc       Ian Bassett       38       5 - 7       16 - 7        
37       Mean Machine       Human       Stuart Smith(n)       36       8 - 8       8 - 15        
38       Aarons Halflings       Orc       Aaron Stemp       34       6 - 9       10 - 15        
39       Morks Maulers       Orc       Danny Tamblyn       33       4 - 9       11 - 1        
40       Grindaholics       Dwarf       Barry Pitman       33       3 - 2       5 - 0        
41       Sin-Sin-At-Ee Bang-Gals       Amazon       Mike Smith(n)       32       8 - 12       4 - 11        
42       Ankle Biters       Goblin       Andrew Don(s)       30       6 - 10       9 - 11        
43       Relentless Renegades       Nurgle Rotters       Chris Barber       28       3 - 15       12 - 8       Thrudlike Competitor
44       Bishops Cooking Crusaders       Halfling       Lyam Bishop(s)       27       4 - 10       8 - 22        
45       Tem Elf Boy       Vampire       Luke Hilder(n)       26       5 - 12       11 - 7        
46       Hundred Feet Heroes       Halfling       David Mason(s)       26       3 - 9       8 - 16        
47       T-Bone Speedways       Skaven       Jamie Britton       23       5 - 9       3 - 14        
48       Badland Maulstars       Ogre       Alan Ledger(s)       22       2 - 14       6 - 30       Dockbowl Champ
49       Bad Moon Wunderstuff       Goblin       Andrew Grierson(s)       17       3 - 11       5 - 15       Most Thrudded
50       Alfesaurus       Lizardman       Althea Claridge       16       3 - 5       3 - 7        
Honarable Mention: Mark Claridge: Head Referee and Bushtucker Survivor